Wirtualny Elbląg

Czym jest Wirtualny Elbląg Logo www

Wirtualny Elbląg jest internetową wersją miasta. Jest to idealne miejsce nie tylko dla mieszkańców miasta, ale także dla osób, które od niedawna zamieszkują     miasto oraz dla turystów. Wirtualny Elbląg jest miastem w pigułce.

Co znajdziemy na stronie Wirtualny Elbląg

Logo Wirtualny Elbląg

Logo portalu Wirtualny Elbląg

Przede wszystkim na stronie Wirtualny Elbląg znajdziemy katalog elbląskich firm oraz linki do najważniejszych elbląskich urzędów, takich jak Urząd Miasta, Skarbowy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Biblioteka Elbląska, Hyde Park, Muzeum Archeologiczno- Historyczne, Teatr i inne. Strona informuje także o aktualnych imprezach i festiwalach odbywających się w mieście. Strona jest także doskonałym miejscem dla turystów Elbląga. Turyści na Wirtualnym Elblągu mogą znaleźć plan miasta, podaje informacje o hotelach w Elblągu, miejscach rozrywki w mieście, rozkładach jazdy komunikacji miejskiej i o biurach podróży znajdujących się w Elblągu. Wirtualny Elbląg ma także swoją biznesową odsłonę. W zakładce Biznes znajdziemy katalog firm, ogłoszenia szukających pracy i pracę oferujących, a także znajdujące się w Elblągu placówki banków. Na stronie Wirtualny Elbląg także mieszkańcy miasta mają przestrzeń dla siebie. Zakładka Ludzie umożliwia wyrażanie opinii na temat bieżących wydarzeń miasta, „wrzucanie” ciekawych zdjęć miasta do sieci, publikacji artykułów czy ogłoszeń. Jeżeli czytelnikom Wirtualnego Elbląga jest jeszcze mało informacji na temat miasta mogą przenieść się na stronę portEL.pl, do którego odnośnik znajdziemy w prawej części strony.

Zaszufladkowano do kategorii Inne

Światowid Elbląg

O Centrum Spotkań Europejskich Światowid

Światowid

Światowid

Elbląski Dom Kultury im. Kazimierza Jagiellończyka powstał w 1962 roku. Powstał on w części Elbląga zwanej Górą Straceń, która nieco góruje nad pozostałymi częściami miasta. W ciągu 50 lat działalności Dom Kultury rozwijał się i przekształcał, także jego nazwa. Obecnie Dom Kultury znany jest jako Centrum Spotkań Europejskich.

Światowid logo

Logo Światowida

Oferta Światowida

W bogatej ofercie Centrum Spotkań Europejskich znaleźć można kursy i sekcje tematyczne, imprezy cykliczne i projekty. Wśród kursów i spotkań tematycznych znaleźć można kurs taneczny, podczas którego dorośli mogą nauczyć się min. tańca towarzyskiego, zumby, lady latino, tańca brzucha i innych; warsztaty plastyczne, teatralne, działającą grupę ElFoto, na łamach której możesz porozmawiać o sprzęcie fotograficznym i technikach fotografowania; sekcja wokalna i edukacja kinowa. Wśród imprez organizowanych z ramienia Światowida znajduje się festiwal Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie”, który jest imprezą stworzoną z myślą o literatach amatorach. Elbląskie Noce to cykliczna impreza odbywająca się z myślą dla laureatów festiwali piosenki, wybitnych artystów, poetów, pisarzy, aktorów i kabareciarzy. Dużo by mówić o wszystkich imprezach organizowanych przez Światowid. Strona internetowa Centrum Spotkań Europejskich informuje także o aktualnych imprezach kulturalnych, mających miejsce w mieście. Amatorzy wydarzeń kulturalnych, jak i Ci, którzy swoją przygodę z kulturą mają przed sobą z pewnością się nie zawiodą.

Zaszufladkowano do kategorii Inne

MOSiR Elbląg

O MOSiR

Logo MOSiR

Logo MOSiR

MOSiR, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dba o rozrywkę i rozwój fizyczny mieszkańców miasta. Na Ośrodek Sportu i Rekreacji składają się kryte lodowisko, kryta pływalnia, korty tenisowe, przystanie wodne, znajdujące się na lewym brzegu rzeki Elbląg, sala fitness oraz cztery kompleksy sportowe, znajdujące się przy ulicach Agrykola, Skrzydlatej, Krakusa i Moniuszki. MOSiR organizuje wiele atrakcji sportowych, które z pewnością nie pozwolą Ci się nudzić.

Atrakcje w MOSiR

MOSiR

MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest alternatywą na każdą okazję. Każde święto jest dla MOSiR-u okazją do sportowego świętowania. Jednym z takich dni są Mikołajki, podczas których Ośrodek organizuje Mikołajki na Lodzie. Impreza zaczyna się w mikołajkowy wieczór, o godzinie 18. Za symboliczne 11 zł dzieci i młodzież mają zapewnioną wspaniałą zabawę na lodowisku pod okiem profesjonalnych animatorów zabaw. Jeśli nie umiesz jeszcze jeździć na nartach, to żaden problem, gdyż w każdą sobotę organizowane są lekcje nauki jazdy na łyżwach. Pierwsze z nich miały miejsce już 17 listopada i będą organizowane cyklicznie w każdą sobotę między 12.30, a 13.30. Jednak elbląski MOSiR to nie tylko lodowisko. W Ośrodku ogromną popularnością cieszy się także basen i hala, w której rozgrywają się mecze tenisa, także stołowego.

Zaszufladkowano do kategorii Inne

Kanał Elbląski

Historia początku Kanału Elbląskiego

Znak Kanału Elbląskiego

Oznakowanie Kanału Elbląskiego

Kanał Elbląski jest żeglowną drogą wodną. Nazwa wzięła się od początku kanału, który swój koniec ma w Ostródzie, więc jego długość wynosi niespełna 85 km. Jego budowę skończono w 1860 roku i trwała 16 lat. W 1978 roku Kanał Elbląski został uznany za zabytek techniki, a rok temu zyskał miano Pomnika Przyrody.

Kanał Elbląski dzisiaj

Kanał Elbląski

Kanał Elbląski

W plebiscycie organizowanym w 2007 roku przez magazyn Rzeczpospolita Kanał Elbląski został zaliczony do jednego z siedmiu cudów Polski. Choć teraz używany także do rejsu turystów, początkowo pełnił rolę szlaku komunikacyjnego. Dzięki Kanałowi Elbląskiemu rozwinęły się Pojezierza Ostródzkie i Iławskie, do których przywożono polne zbiory, przeważnie zboże i drewno. Do czasu kiedy rozwinął się transport kolejowy i samochodowy, Kanał pełną ważną rolę jako środek transportu. Sama budowa Kanału Elbląskiego była dużym przedsięwzięciem logistycznym i technicznym. Samo tworzenie projektu trwało 7 lat, bowiem pierwsze wzmianki o Kanale rozpoczęły się w 1837 roku, a dopiero w 1844 zaczęła się jego budowa. Dodatkowo Kanał został wyposażony w cztery śluzy, o spadzie od 1,64 do 3,54 metra i komorach różnej wielkości, a przy budowie Kanału wykorzystano także lokalne jeziora. Dziś jedna z atrakcji turystycznych, uznana za walory przyrodnicze. Od XX wieku Kanał Elbląski traktowany jest właśnie do przejażdżek przyjezdnych.

Zaszufladkowano do kategorii Inne

Biblioteka w Elblągu

O Bibliotece

Biblioteka w Elblągu

Biblioteka w Elblągu

Elbląska Biblioteka im. Cypriana Norwida posiada największy zbiór książek w mieście. Oprócz głównej siedziby, która znajduje się przy ulicy św. Ducha, Biblioteka posiada także aż 8 filii w mieście. Znajdują się one na ulicach Brzeskiej, Grunwaldzkiej (chwilowo nieczynna), Piłsudskiego, Ogólnej, Rodziny Nalazków, Słonecznej, Hetmańskiej i Mielczarskiego. Dbając o swoich czytelników, Biblioteka Elbląska przygotowuje także imprezy tematyczne i zajęcia dla czytelników w każdym wieku. Wśród nich znajduje się Pracownia Artystyczna, prowadząca zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Jednorazowy wstęp na zajęcia kosztuje jedyne 5 zł, a informacji na temat zapisów można uzyskać telefonicznie. Dział Literatury dla Dzieci i Młodzieży prowadzi zajęcia z elementami biblioterapii, warsztaty tematyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także zajęcia z edukacji czytelniczej i regionalnej. Biblioteka nie zapomina także o starszych czytelnikach, prowadząc Elbląski Klub Kryminału, Dyskusyjny Klub Książki, Klub Dojrzałego Czytelnika, Podróże Dalekie i Bliskie, czyli spotkania tematyczne o podróżach, a także sekcja fotografii otworkowej FotEL. Można śmiało powiedzieć, że Elbląska Biblioteka żyje własnym życiem i przyciąga swoimi atrakcjami grupy wiernych elbląskich Czytelników.

Godziny otwarcia Biblioteki

Biblioteczne wnętrze

Biblioteczne wnętrze

Główna siedziba Elbląskiej Biblioteki czynna jest od poniedziałku do piątku od 9 do 18 i w soboty od 9 do 15.  Wszystkie filie czynne są od poniedziałku do piątku od 10 do 18.

Zaszufladkowano do kategorii Inne

Elbląg fryzjer

Który fryzjer w Elblągu?

Narzędzia fryzjerskie

Podstawowe narzędzia fryzjerskie

Każda kobieta wie, że wybór odpowiedniego fryzjera jest tak ważny jak wybór swojego ginekologa. Któż bowiem tak zrozumie kobietę, jak nie fryzjer? Każda z Pań ma ponadto różne wyobrażenia odnośnie swoich fryzur lub liczą na pomoc fryzjera, który odpowiednio dobierze fryzurę. Dlatego też ważne jest, aby nasz przyszły fryzjer, który stanie się naszym stałym fachowcem, miał kilka pożądanych cech, tak potrzebnych w odpowiedniej stylizacji. Umiejętności to rzecz podstawowa, dlatego też nie jest konieczne, aby o nich wspominać, gdyż każdy fryzjer powinien je mieć. Oprócz tego zmysł estetyczny, który umożliwi intuicyjnie dobrać odpowiednią fryzurę, odcień czy upięcie włosów. Kolejnym ważnym aspektem jest śledzenie aktualnych trendów w modzie fryzjerskiej i praca nad fryzurą z dobrymi kosmetykami przeznaczonymi do ich pielęgnacji. Ceny za usługi fryzjerskie są różne i dla części klientek jest to ważną kwestią przy wyborze swojego fryzjera. Reszta natomiast nie zwraca uwagę na koszty i jest w stanie sporo zainwestować w swoje włosy.

Najczęściej polecani fryzjerzy w Elblągu Fryzjer

Bardzo dobre opinie zbierają luksusowe, markowe salony fryzjerskie znajdujące się na ulicach Bałuckiego, Wieżowej czy Pasażu. Za kompetencję i uprzejmość zostały także docenione fryzjerki z elbląskiego salonu Stokrotka na os. Grottgera. Kolejnym polecanym salonem fryzjerskim w Elblągu jest Euro Visage, znajdujący się nieopodal Bramy Targowej. Nowoczesne ścięcia dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Zaszufladkowano do kategorii Inne

Elbląg Teatr

O Teatrze

Teatr im. Aleksandra Sewruka

Teatr im. Aleksandra Sewruka

Teatr im. Aleksandra Sewruka, znajdujący się przy ulicy Teatralnej 11 w Elblągu tętni życiem. Teatr posiada dwie sceny: Małą i Dużą, na których grane są dziennie nawet trzy spektakle. W miesiącu listopadzie są to „Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji”, „Szalone nożyczki”, „Starsi Panowie Dwaj. Mambo Spinoza”,  „Świętoszek”, „Elbląska Scena Literacka”, „Przerwany lot” i „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”. Oprócz standardowego repertuaru Teatr realizuje także inne projekty, mające na celu przyciągnąć widzów. Są wśród nich Weekend z czeską dramaturgią współczesną, możliwość zakupu biletu za 1 zł dla osób bezrobotnych czy zaproszenie na „Opowieść Wigilijną” w atrakcyjnej cenie biletu rodzinnego. Teatr organizuje także takie imprezy jak Warmińsko-Mazurskie Spotkania na Wodzie czy Elbląska Wiosna Teatralna. Pragnąc przybliżyć widzom Teatr od kulis, organizuje on różne warsztaty o tematyce teatralnej. Są to min. Ośrodek Kultury Teatralnej, Teatralne Studio Młodych Alter Ego, Teatr Integracyjny Dwie Twarze, Wycieczki pn. Poznajemy Teatr od Kulis, Rozmowy o Teatrze i Warsztaty Teatralne dla grup od przedszkolaków po młodzież gimnazjalną.

Ceny biletów

Wnętrze Teatru

Wnętrze Teatru

Ceny biletów normalnych wahają się między 28, a 40 zł, a ulgowe między 23, a 30 zł. Cena biletu zaczyna od seansu. Bilety można także kupić za pomocą Internetu.

Zaszufladkowano do kategorii Inne

Elbląg Carrefour

O Carrefour w Elblągu

Carrefour logo

logo marki Carrefour

Carrefour jest obecnie znaną w całym kraju, jak i poza jego granicami marką. Pierwszy sklep znanej sieci powstał we Francji w 1960 roku, a jego nazwa nie znaczy nic innego jak „skrzyżowanie”. Obecnie na sieć Carrefour składają się 9800 hipermarketów, supermarketów, sklepów dyskontowych i osiedlowych w większości krajów Europy, Azji i Ameryki Południowej. Marka Carrefour pragnie trafić w gusta jak najszerszej grupy klientów. Dlatego też pracownicy marki Carrefour dokładają wszelkich starań, aby utrzymać wysoką jakość produktów i wzorowe relacje z klientem, polegające na trosce, zaangażowaniu i pozytywnym nastawieniu do klientów. Zresztą takie jest hasło marki- „Pozytywnie każdego dnia”. Jeśli chodzi o ofertę sieci Carrefour, to w asortymencie sklepu znajdziemy artykuły spożywcze, kosmetyki, chemię, artykuły tekstylne oraz artykuły AGD i RTV, oferta obejmuje zarówno produkty znanych, czołowych marek, jak produkty marki Carrefour. Wiele z nich dostępnych jest w atrakcyjnych cenach oraz ciekawych promocjach, np. drugi produkt za grosz, za 1 zł czy za 50%, 3 w cenie 2, Boże Narodzenie z Boncard i inne.

Dane kontaktowe

Carrefour Elbląg

Carrefour w Elblągu

Hipermarket Carrefour w Elblągu znajduje się przy ulicy płk. Dąbka 152, vis ‘a vis Centrum Handlowego Ogrody. Sklep czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8.30-22 oraz w niedziele między 9, a 21.

Zaszufladkowano do kategorii Inne

Elbląg Energa

O przedsiębiorstwie Energa

Energa w Elblągu

Energa w Elblągu

Przedsiębiorstwo Energa jest obecnie czołowym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce. Od dnia 1 lipca 2007 roku firma jest w pełni niezależnym dostawcą prądu. Siedziba firmy znajduje się w Gdańsku, a swoim zasięgiem obejmuje województwa pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz część województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego. Operator energii elektrycznej Energa dostarcza obecnie prąd ¼ części kraju, dostarczając energię elektryczną 2,5 mln gospodarstw domowych i 300 000 firm, co daje 17% udział firmy w krajowym rynku energii elektrycznej. Firmę tworzy niemal 200 000 km linii elektrycznych o wszystkich napięciach,  po których przechodzi łącznie 23 TWh energii rocznie i 262 Główne Punkty Zasilania. Do przesyłu energii przedsiębiorstwo wykorzystuje nowoczesny sprzęt. Akcjonariusze firmy spoza Energa stanowią zaledwie 0,25% wszystkich akcjonariuszy. Na internetowej stronie firmy znaleźć można pełną historię firmy, strefę Dla Klienta, Centrum Informacji oraz kontakt z główną siedzibą oraz filiami.

Kontakt z firmą

logo Energa

logo Energa

Główna siedziba przedsiębiorstwa Energa znajduje się w Gdańsku, przy ulicy Marynarki Polskiej 130. W Elblągu zaś firma znajduje się przy ulicy Elektrycznej 20a. Kontakt z firmą można nawiązać także drogą elektroniczną i telefoniczną. Strona internetowa przedsiębiorstwa informuje o aktualnościach.

Zaszufladkowano do kategorii Inne

portEL Elbląg

Czym jest portEL.pl?

Portel loog

Logo portEL.pl

PortEl.pl jest Elbląską Gazetą Internetową. Informuje nas o aktualnych wydarzeniach miasta.

Co znajdziemy na portEL.pl? Logo www

Przejrzysty podział strony na podkategorie umożliwia szybkie znalezienie interesującej nas dziedziny życia Elbląga. Oprócz bieżących wydarzeń z życia miasta znajdziemy także repertuary miejscowych kin i teatrów, rozkłady jazdy, elbląską pogodę, najciekawsze zdjęcia miasta, reportaże, plan miasta doskonały dla turystów, lokalne ogłoszenia, imprezy czy katalog firm. Lewe menu podzielone jest na lokalne wiadomości, dział o Gospodarce, Społeczeństwie, Kulturze, Sporcie, rubrykę Na Uczelniach, informującą o życiu żaków w Elblągu, Zbrodnia i Kara, mówiąca o wykroczeniach i przestępstwach w mieście, Jej portEL, czyli strefa dla Pań, Kina i Teatr, Konkursy, 50 lat temu, Poradnik, Hit czy Kit? I Teraz Ja, czyli możliwość wypowiedzenia swojej opinii na własny temat.  Jak więc widać, internetowa gazeta dba i informuje o wszystkich dziedzinach życia Elbląga i jego mieszkańców. Możliwość wypowiedzenia się mieszkańców na wiele tematów pozwala nie tylko czerpać wiedzę o aktualnościach z życia miasta, ale także nań wpłynąć. Portal portEL.pl jest także doskonałym miejscem dla turystów, bo pokazuje miasto od ciekawej strony, ułatwia lokalizację i przemieszczanie się, udostępniając plan miasta, rozkłady jazdy czy informacje o imprezach kulturalnych. Każdy miłośnik Elbląga znajdzie tu coś dla siebie.

Zaszufladkowano do kategorii Inne